Odchudzanie przed ślubem – jaką dietę wybrać?

Odchudzanie przed ślubem – jaką dietę wybrać?


Sezon ślubów czas zacząć!

Myślę, że ten czas jest szczególny dla każdej przyszłej Panny Młodej, która zaczyna poszukiwania swojej wymarzonej sukni w której będzie wyglądała pięknie i wyjątkowo. W tym właśnie czasie część kobiet decyduje się na redukcje masy ciała i szuka w internecie różnych gotowych diet i jadłospisów. W jaki sposób odchudzać się przed ślubem, aby w tym dniu wyglądać zdrowo i olśniewająco? Jaką dietę wybrać i kiedy rozpocząć odchudzanie? Czas rozwiać wątpliwości!

Odchudzanie przed ślubem – kiedy rozpocząć dietę?

Podstawowym błędem przyszłych Panien Młodych jest rozpoczęcie kuracji odchudzającej na kilka tygodni przed weselem. Zazwyczaj związane jest to ze stosowaniem głodówek lub innych diet silnie redukcyjnych, których podstawowym zadaniem jest utrata masy ciała w krótkim terminie. Efektem takiego postępowania jest oczywiście spadek masy ciała, ale również osłabienie organizmu, wypadanie włosów, łamanie się paznokci, utrata prawidłowego kolorytu skóry oraz wahania nastrojów, które są częste w tym okresie nawet bez diet redukcyjnych. Co więcej efekt takiego odchudzania utrzymuje się zazwyczaj bardzo krótko i masa ciała powraca do stanu początkowego lub wzrasta. Koniec końców Panna Młoda zamiast zachwycać – straszy!

Kiedy więc zacząć odchudzanie przed ślubem?

Zależy to od ilości kilogramów do zrzucenia, a w efekcie tego od ilości centymetrów w obwodach, które chcesz zredukować. Pamiętaj, że zdrowe tempo odchudzania to spadek 0,5-1 kg tygodniowo. Ile kilogramów chcesz schudnąć? Określ ile potrzebujesz czasu na zdrową redukcje masy ciała trzymając się tej zasady. Zwróć uwagę jednak na to, że po etapie odchudzania konieczne jest jeszcze wprowadzenie stabilizacji wagi, czyli stopniowego zwiększania kaloryczności diety z redukcji do całkowitego zapotrzebowania organizmu – dzięki temu unikniesz efektu jojo! Już wiesz kiedy zacząć? Zazwyczaj dietę redukcyjną wprowadza się kilka miesięcy przed planowanym ślubem co związane jest również z koniecznością dopasowania sukni ślubnej do zmieniających się Twoich obwodów ciała – nie czekaj na ostatnią chwilę zacznij zmieniać swoje nawyki żywieniowe już teraz!

Odchudzanie przed ślubem – jaką dietę wybrać?

Powiedz głodówkom oraz gotowym dietom stanowcze NIE!

Dostosuj dietę indywidualnie do zapotrzebowania Twojego organizmu i ciesz się pięknym wyglądem w dniu ślubu. Szanuj swoje ciało! Twoim celem powinno być zmniejszenie masy ciała, ale w sposób racjonalny i zdrowy. Jeśli zdecydowałaś się na suknie ślubną szytą na miarę to i żywienie dostosuj do swoich wymagań. Dobra dieta redukcyjna to taka, która:

 • uwzględnia Twój stan zdrowia,
 • jest dopasowana do Twojego stylu życia,
 • uwzględnia Twoje zapotrzebowanie energetyczne,
 • uwzględnia Twoje zapotrzebowanie na mikro i makro składniki,
 • nie osłabia Twojego organizmu,
 • ma działanie upiększające – poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci,
 • co najważniejsze uczy nawyków żywieniowych na ZAWSZE!

W efekcie takiej redukcji powinnaś BŁYSZCZEĆ w dniu ślubu!

Jeśli chcesz uszyć dietę na Twoją miarę odezwij się do mnie!

Od kilku lat przygotowuje jadłospisy redukcyjne dla przyszłych Panien Młodych.

Odchudzanie przed ślubem – na jakie składniki diety zwrócić uwagę?

Dieta przedślubna powinna być nie tylko odpowiednio zbilansowana, ale również i zróżnicowana, tak aby dostarczała do organizmu niezbędnych składników odżywczych. Na jakie należy zwrócić szczególną uwagę?

 • Błonnik pokarmowy – znajduje się w produktach pełnoziarnistych oraz warzywach i owocach. Pomaga oczyścić organizm z toksyn, wspomaga trawienie, wspomaga metabolizm oraz zmniejsza łaknienie.
 • Odpowiednie tłuszcze roślinne – wykazują działanie przeciwzapalne, niedobór prowadzi do łuszczenia oraz przesuszenia skóry,
 • Przeciwutleniacze – zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie,
 • Woda – odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe jego dobrej kondycji i urody.

Odchudzanie przed ślubem – walka we dwoje

Nie możesz się zmotywować do zmiany swojego stylu życia? We dwoje raźniej!

Zaangażuj swojego partnera i zacznij dietę razem z nim. Pamiętaj, że odpowiednia dieta to nie tylko redukcja masy ciała, ale również korzystne działanie na wygląd i odżywienie organizmu. Wspólne gotowanie, przygotowywanie posiłków, trening pozwolą Wam na spędzenie dodatkowego czasu razem i doskonalenie swoich umiejętności kulinarnych.

Skorzystaj z pomocy dietetyka!

Pomogłam już wielu osobom zmienić swoje nawyki żywieniowe. Chcesz schudnąć 2, 5, 10, 15, 30 kg? Damy radę!

Nie potrzebujesz zmieniać masy ciała tylko chcesz oczyścić swój organizm i nadać blasku swojej cerze? Razem zawalczymy o Twój cel!

Jak zacząć współpracę?

Kliknij TUTAJ i wybierz odpowiedni pakiet.

 

Oceń artykuł
% [Razem: 1 Śr: 5]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nowość ! Diety Online.Sprawdź
+